Reklama
Reklama

Ruszyły ferie, będą kontrole autobusów turystycznych

fot. WITD / archiwum
fot. WITD / archiwum

Uczniowie z Wielkopolski dwa najbliższe tygodnie spędzą poza szkołą. Właśnie rozpoczęły się ferie.

To oznacza, że w mieście zrobi się "luźniej" i na pewno odczują to kierowcy. Policjanci przypominają jednak, że okres ferii to czas zorganizowanych wyjazdów dzieci i młodzieży. W związku z tym możliwe jest skontrolowanie stanu technicznego autobusu, którym mają podróżować dzieci.

- Na terenie Poznania zostały zorganizowane stałe punkty kontroli, gdzie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP dokonywać będą sprawdzenia stanu technicznego i wyposażenia autobusów oraz sprawdzenia stanu trzeźwości kierowcy - wyjaśnia poznańska policja. - Kontrole odbywać się będą w wyznaczonych miejscach, a warunkiem jest zgłoszenie telefoniczne, z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem dyspozytorowi WRD tel. 61-84-155-16 lub dyżurnemu KMP tel. 61-84-156-13, który wskaże osobie zgłaszającej miejsce, datę oraz godzinę kontroli - dodaje.

MPK Poznań udostępniło służbom swoje zajezdnie autobusowe do przeprowadzenia kontroli i w związku z tym będą się one odbywać na terenie zajezdni przy ulicach Kaczej i Warszawskiej. - Przypominam, że w przypadku tzw. zgłoszeń nagłych, na przykład dotyczących wątpliwości co do stanu trzeźwości kierującego autobusem, należy niezwłocznie podjąć interwencję - kończy.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
52.87 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro