Reklama
Reklama

Najbliższa niedziela będzie wyjątkowa. Kolejna taka w kwietniu

fot. Jesse Victor/freeimages.com
fot. Jesse Victor/freeimages.com

Fani robienia zakupów w niedzielę powinni pamiętać o zrobieniu tego 26 stycznia.

Uchwalona 3 lata temu i realizowana od 2018 roku ustawa zakazująca handlu w niedzielę w obecnych 12 miesiącach przybierze już swoją najbardziej rygorystyczną formę.

Zakupy zrobimy jedynie w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem i jedną przed Wielkanocą.

To oznacza, że m.in. do galerii handlowych możemy wybrać się 26 stycznia. Jeśli tego nie zrobimy to kolejna okazja przypadnie dopiero 5 kwietnia - tydzień przed Wielkanocą.

Zgodnie z ustawą od 2020 roku zakupy zrobimy jedynie w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem i jedną przed Wielkanocą.

Od zakazu handlu przewidziano w sumie kilkadziesiąt wyjątków. Nie obowiązuje on m.in. kwiaciarni, piekarni, stacji paliw czy w sklepach z pamiątkami. Wyłączone są z niego również placówki pocztowe, co skrzętnie wykorzystała jedna z sieci franczyzowych, włączając tego typu usługi do swojej oferty, dzięki czemu jej sklepy otwarte są w każdą niedzielę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
12.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro