Reklama
Reklama

Z Zamenhofa jednak skręcisz w lewo, w ulicę Obrzyca: ZDM wstrzymuje wprowadzanie zmian!

fot. ZDM
fot. ZDM

W środę Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że wprowadzono zakaz skrętu w lewo z ulicy Zamenhofa w ulicę Obrzyca na Ratajach.

Informacja wywołała burzę wśród kierowców korzystających z tego skrętu. Skrętu, który funkcjonuje tu od lat, a w połowie 2018 roku został wyposażony w sygnalizację świetlną, by poprawić tu bezpieczeństwo. Bywało bowiem, że na przejeździe przez torowisko dochodziło do zderzeń aut i tramwajów.

Gdy w środę ZDM ogłosił, że skrętu w lewo w tym miejscu nie będzie, oburzenia nie kryli mieszkańcy. W tym radni z Rady Osiedla Rataje. - To jest przedziwna sytuacja. Ostatnie spotkanie na ten temat z Radą Osiedla odbyło się w marcu 2019 roku. W styczniu 2020 dostaliśmy co prawda pismo od ZDM, że planowana jest tu zmiana organizacji ruchu, ale dopiero wiosną. Mieliśmy zgłosić uwagi do tej koncepcji, czego nawet nie zdążyliśmy zrobić, bo nagle ustawiono znaki i wprowadzono zakaz skrętu - mówi Artur Gumny z RO Rataje.

Jak się okazuje, w czwartek część znaków usunięto, a inne zasłonięto. Na stronie internetowej ZDM pojawił się też enigmatyczny komunikat: "W związku z licznymi zgłoszeniami od samorządowców i mieszkańców Rataj wprowadzanie zmian w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Zamenhofa i Obrzyca zostaje wstrzymane". Niestety Zarząd Dróg Miejskich nie wyjaśnia co było przyczyną nagłego wprowadzenia zmian w organizacji ruchu w tym miejscu.

- Otrzymaliśmy zapewnienie, że organizacja ruchu w tym miejscu będzie konsultowana i dopiero po konsultacjach wprowadzone zostaną ewentualne zmiany - mówi Gumny. - Moim zdaniem sytuację poprawiłaby zmiana programu sygnalizacji świetlnej, która dziś daje skręcającym kierowcom "zielone" nawet w sytuacji, gdy na przejazd wjeżdża tramwaj - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
14.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro