Reklama
Reklama

Remont pawilonów na Świcie wstrzymany przez wadliwy projekt? ZKZL: wszystko idzie zgodnie z planem

fot. ZKZL

Na budowie nowych pawilonów na Świcie niewiele się ostatnio dzieje.

- Generalny wykonawca wstrzymał prace! Dlaczego? Miasto wydało olbrzymie pieniądze na wadliwy projekt - napisał do nas jeden z czytelników.

Rzeczywiście: pawilony (na terenie inwestycji objętym pierwszym etapem prac) zostały rozebrane, łącznie z ich żelbetową konstrukcją. Po uprzątnięciu gruzowiska większość pracowników zniknęła z placu budowy, a taki stan panuje od kilku tygodni.

Inwestorem jest Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Łukasz Kubiak, rzecznik spółki, zapewnił nas, że wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. - Konieczne było przeprowadzenie dodatkowych ekspertyz geologicznych i konstrukcyjnych - tłumaczył. Pierwsze badania zostały wykonane już przed startem inwestycji, ale według ZKZL część procedur była niemożliwa do przeprowadzenia ze związku na obecność najemców.

Kubiak zapewnił nas, że wykonawca wiedział o konieczności przeprowadzenia dalszych ekspertyz, a obecna przerwa w pracach była zaplanowana. - Na ten moment nie ma ryzyka opóźnień w terminie oddania inwestycji - powiedział rzecznik ZKZL, choć równocześnie zaznaczył, że nie opracowano jeszcze wyników ekspertyz, a w razie potrzeby harmonogram będzie dostosowywany tak, żeby uniknąć opóźnień. Na razie nie ma również mowy o konieczności dołożenia pieniędzy do budżetu inwestycji.

Niektórych poznaniaków dziwi, że pawilony miały przejść modernizację, tymczasem zostały one zrównane z ziemią. - To remont odtworzeniowy - stwierdził Kubiak. Budynki mają być odtworzone w ich poprzednim kształcie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
24℃
15℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro