Reklama

Szczepisz dziecko? Dostanie dodatkowe punkty w rekrutacji do przedszkola

fot. UM
fot. UM

Na wtorkowej sesji radni zdecydowali, że szczepione dzieci dostaną dodatkowe punkty podczas drugiego naboru do przedszkoli.

Radni decydowali we wtorek o kryteriach rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego. Ile punktów można dostać w drugim naborze?

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

60 punktów, najwięcej, otrzyma dziecko, którego rodzeństwo uczęszcza do tego samego przedszkola. 30 punktów otrzyma dziecko, którego rodzice pracują (oboje), uczą się w trybie dziennym, prowadzą działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne. Jeśli rodzeństwo jednocześnie ubiega się o przyjęcie do przedszkola - dostanie dodatkowe 15 punktów. 30 punktów otrzyma dziecko, którego rodzice płacą podatki w Poznaniu. 60 punktów natomiast otrzyma dziecko, u którego wykonane były obowiązkowe szczepienia zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych.

Kolejne punkty będą przyznawane w zależności od preferencji za wybór przedszkola. Rodzice mogą składać wniosek do 5 przedszkoli w trakcie rekrutacji. W przypadku przedszkola pierwszego wyboru dziecko dostanie 50 punktów, 2 wyboru - 30 punktów, 3 wyboru - 20 punktów, 4 wyboru - 10 punktów, a 5 wyboru - tylko 1 punkt.

Spełnienie każdego z kryteriów wiąże się z przedstawieniem dokumentów - np. zaświadczenia z pracy, kserokopii pierwszej strony zeznania podatkowego, a w przypadku szczepień - oświadczenia rodzica.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro