Reklama
Reklama

Drzewa przeszkadzające w procesji na os. Kosmonautów ocalone!

fot. Monika / widz WTK
fot. Monika / widz WTK

W ostatnich dniach pisaliśmy o pomyśle wycięcia 9 drzew z os. Kosmonautów, z bezpośredniego sąsiedztwa kościoła.

Jak tłumaczono, drzewa stanowią zagrożenie dla mieszkańców. - Wiele parafian się przewróciło, żebra sobie złamało, rękę sobie złamało i to jest ten problem - mówił w rozmowie z WTK ks. Witold Parecki, proboszcz parafii pw. Aniołów Stróżów w Poznaniu. - Parafianie wystąpili z wnioskiem, bo te drzewa przeszkadzają jak jest procesja. Jak idziemy w Boże Ciało to to przeszkadza. Żeby z chodnika drzewa wyrastały. No kto to widział - dodał.

Wiosenne last minute dla twojej skóry! Zabiegi DERMALOGICA oraz peelingi PEEL MISSION w promocyjnej cenie -15%. Rezerwacja Tel. 607 608 867-> online www.wonderland.pl
REKLAMA

O opinię w tej sprawie prosiła mieszkańców osiedla Kosmonautów administracja. Początkowo nikt w tej sprawie swojego stanowiska nie wyraził. Ale po nagłośnieniu sprawy przez epoznan.pl i Telewizję WTK, nagle okazało się, że do administracji osiedla napływają setki wniosków od mieszkańców.

Dziś telewizja WTK poinformowała, że drzewa nie zostaną wycięte. 260 osób wyraziło sprzeciw, a jedynie 60 było za wycinką. Rada osiedla ostatecznie zdecydowała, że nie będzie rekomendować wniosku o wycinkę do Wydziału Ochrony Środowiska UM. - Możemy zamontować tam oświetlenie, ale wymagałoby to nakładów finansowych, projektu - mówi w rozmowie z WTK Andrzej Bobak, kierownik os. Kosmonautów. - Decyzja będzie należała do rady osiedla, która jest gospodarzem terenu, ale za to wszystko płacą mieszkańcy osiedla - dodaje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro