Reklama
Reklama

Szpital przy Krysiewicza wprowadził segregację pacjentów

fot. WTK, archiwum

Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu rozpoczął w poniedziałek testy nowego programu.

- W dniach od 20 stycznia do 26 stycznia 2020 roku w szpitalnej Izbie Przyjęć będzie przeprowadzone badanie pilotażowe dotyczące wdrożenia systemu segregacji medycznej u dzieci w celu poprawy jakości opieki nad pacjentami w Izbie Przyjęć - poinformowano w komunikacie.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Próba będzie trwać przez tydzień i zakończy się 27 stycznia rano. Badanie przygotowano na podstawie dwóch zagranicznych systemów triażowych: amerykańskiego ESI i kanadyjskiego PediCTAS.

W ramach programu oceniana będzie m.in. możliwość ustalenia pacjentów priorytetowych, poprzez nadanie odpowiedniego kodu pilności, wdrożenia systemu segregacji pacjentów w szpitalnej IP i przy aktualnych zasobach lokalowych i kadrowych czy zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów Izby Przyjęć poprzez skrócenie czasu oczekiwania pacjentów, którzy wymagają natychmiastowego/pilnego przyjęcia przez lekarza Izby Przyjęć i dalej na oddział szpitalny.

Koncepcja triażu zakłada takie elementy jak rejestracja pacjetna, przeprowadzenie segregacji medycznej, nadanie kodu pilności czy przyjęcie przez lekarza specjalistę.

Szpital zapewnia, że triaż pozwoli na zwiększenie jakości świadczonych usług i poprawę bezpieczeństwa pacjentów, a osoby wymagające pilnej pomocy nie będą czekać w kolejkach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro