Reklama
Reklama

W marcu ruszy proces nożownika z Winograd

Mężczyzna podejrzany jest o zamordowanie swojego znajomego na przystanku autobusowym na al. Solidarności.

Do tragicznego zdarzenia doszło pod koniec maja ubiegłego roku. Jak ustalili śledczy wówczas 29-letni mężczyzna pił alkohol ze swoim 41-letnim znajomym. Doszło pomiędzy nimi do sprzeczki. Napastnik użył noża. Ranny 41-latek zdołał uciec na przystanek autobusowy przy Alejach Solidarności. Tam otrzymał kolejne ciosy i zmarł. Podejrzany został zatrzymany po trzech godzinach w jednym z mieszkań na Winogradach. W chwili zatrzymania był pijany.

Po kilku dniach Denis H. usłyszał prokuratorskie zarzuty. Przyznał się do winy, wskazał też śledczym narzędzie zbrodni. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, iż pokrzywdzony otrzymał trzy ciosy nożem. Jak ustalono to nóż kuchenny. Były to bardzo głębokie rany. Jedna z nich przebiła serce, co spowodowało śmierć tego mężczyzny - mówił wówczas prok. Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Denis H. był już wcześniej karany. Grozi mu dożywocie. Do tej pory mężczyzna przebywa w areszcie. W grudniu do sądu trafił akt oskarżenia jak poinformował TVN24.pl proces 30-latka ruszy 3 marca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro