Reklama
Reklama

9 drzew z os. Kosmonautów do wycinki, bo... stoją na drodze procesji

fot. Monika / widz WTK

O sprawie pisaliśmy już w piątek, ale na jaw wychodzą kolejne "powody" planowanej wycinki drzew.

Już w piątek pisaliśmy o informacji, jaką administracja osiedla Kosmonautów wywiesiła w części bloków. Komunikat dotyczył planowanej wycinki 9 drzew z sąsiedztwa jednego z bloków i plebanii. - Wymienione drzewa ze względu na znaczne zagęszczenie stwarzają utrudnienia w komunikacji dla przechodzących ludzi, a jedno jest przechylone i stwarza zagrożenie upadkiem - można przeczytać w informacji.

Rozmawialiśmy z kierownikiem osiedla, który przyznał, że administracja czeka na opinie mieszkańców w tej sprawie, ale to i tak Wydział Ochrony Środowiska UM podejmie ostateczną decyzję o przyszłości drzew.

- Wiele parafian się przewróciło, żebra sobie złamało, rękę sobie złamało i to jest ten problem - mówi w rozmowie z WTK ks. Witold Parecki, proboszcz parafii pw. Aniołów Stróżów w Poznaniu. Ale okazuje się, że nie tylko domniemane niebezpieczeństwo jest powodem wycinki drzew. Najważniejsza jest inna sprawa. - Parafianie wystąpili z wnioskiem, bo te drzewa przeszkadzają jak jest procesja. Jak idziemy w Boże Ciało to to przeszkadza. Żeby z chodnika drzewa wyrastały. No kto to widział - dodaje. Część z drzew rośnie tuż przy garażu plebanii.

Gdy w piątek pisaliśmy o sprawie, do administracji osiedla Kosmonautów nie wpłynęła jeszcze żadna opinia od mieszkańców na temat planowanej wycinki drzew. Dziś jest ich 30. Wszystkie przeciwko wycince. Zgłaszać opinie można do 19 stycznia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro