Reklama
Reklama

Pawilony na osiedlu Piastowskim w fatalnym stanie: zamontowano metalowe podpory "zabezpieczające"

fot. Marta

Klienci i najemcy skarżą się, że obiekt znajdujący się w środku osiedla jest w tragicznym stanie.

W sprawie kompleksu pawilonów handlowo-usługowych na osiedlu Piastowskim, przy ulicy Obrzyca, dostaliśmy kilka wiadomości od widzów WTK. - Jestem mieszkanką tego osiedla i klientką punktów usługowych tam się znajdujących. Stan fizyczny tego obiektu jest tragiczny. Obdrapane ściany, stare szyldy, podpory mające zabezpieczyć obiekt przed zawaleniem ,co jest niedopuszczalne. Miał zostać przeprowadzony remont tego miejsca, lecz po remoncie nie ma śladu. Chyba, że postawione podpory to już jest ten obiecany remont. Jako klientka i mieszkanka osiedla jestem oburzona szpecącym obiektem w sercu osiedla - pisze Marta.

- Strach robić tam zakupy i korzystać np. z usług kosmetycznych, gdzie lokalom podnosi się czynsz, a warunki są tragiczne. Warsztaty dla dzieci w takich miejscach, gdzie gdy pada, woda leje się po kablach. To fantastyczne miejsce z potencjałem, ale strasznie zaniedbane i żal bo mieszkam na tym osiedlu od ponad 34 lat. Wieczorem ciemno, bezdomni śpią na schodach, niebezpiecznie, podłogi i ściany pękają... można długo wymieniać - dodaje Natalia

Pawilony na osiedlu Piastowskim znajdują się pod pieczą Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, ale ich sytuacja prawna nie jest uregulowana. - Aktualnie toczy się postępowanie zwrotowe, które prowadzi starostwo powiatowe. Do momentu zakończenia postępowania ZKZL prowadzi tylko prace bieżące. Podpory, które zostały przez nas wykonane sprawiają, że budynek jest należycie zabezpieczony - wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik ZKZL. - ZKZL posiada pełną dokumentacje projektową i kosztorysy remontu pawilonów. Jeżeli tylko postępowanie się zakończy i pawilony będą własnością miasta to remont, na który jesteśmy gotowi, zostanie wykonany - zapewnia Kubiak.

Niestety nie wiadomo jak długo trwać będzie postępowanie zwrotowe, a tym samym nie wiadomo jak długo trzeba będzie czekać na ewentualny remont.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
40.15 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro