Reklama
Reklama

Zmieni się organizacja ruchu na remontowanym wiadukcie PST Szymanowskiego

fot. PIM

Kierowcy powinni przygotować się na zmiany na samym wiadukcie, jak i dojeździe do skrzyżowania ulic: Opieńskiego, Szeligowskiego i Szymanowskiego. Możliwe, że w niektóre nocne prace będą generować hałas.

18 stycznia rozpocznie się kolejny etap remontu wiaduktu PST Szymanowskiego. Zmiana organizacji ruchu dotyczy północnej nitki wiaduktu, - tej od strony dworca na os. Sobieskiego. Zamknięte zostaną na niej dwa pasy do jazdy na wprost, a cały ruch zostanie poprowadzony jednym pasem dla autobusów. Tymczasowy przystanek autobusowy w kierunku ul. Stróżyńskiego pozostaje w swojej lokalizacji.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Nowa tymczasowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od soboty 18 stycznia od ok. godziny ósmej rano i potrwa do połowy kwietnia tego roku. Najbliższy weekend będzie tzw. okresem przejściowym, by kierowcy mogli zaznajomić się z wprowadzonymi zmianami, a prace związane z kolejnym etapem remontu wiaduktu rozpoczną się w poniedziałek 20 stycznia (demontaż kapy międzyjezdniowej, frezowanie nawierzchni, konieczne rozbiórki). Kierowcy mogą ominąć teren budowy wybierając alternatywne drogi przez ulice: Stróżyńskiego, Kurpińskiego lub Szeligowskiego. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na oznakowanie - informuje PIM.

W porze nocnej (tj. od północy do godz. 4:00) w terminie 13/14 stycznia oraz 20/21 stycznia prowadzone będą prace, które wymagają wyłączenia napięcia w sieci trakcji tramwajowej PST. Dzięki wykonaniu koniecznych robót w nocy z poniedziałku na wtorek, gdy nie kursują tramwaje, nie będzie potrzeby wstrzymywania ruchu na tej ważnej trasie. Prace mogą jednak wiązać się z dodatkowym hałasem w rejonie PST Szymanowskiego, dlatego okolicznych mieszkańców przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość - dodają.

Planowany termin zakończenia wszystkich robót budowlanych na wiadukcie to wrzesień tego roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro