Reklama
Reklama

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Wielkopolskę: "To bardzo szczególna uroczystość w bardzo szczególnym miejscu"

fot. www.prezydent.pl

Prezydent RP gościł w poniedziałek w Drożkach w powiecie kępińskim.

Andrzej Duda wziął udział w uroczystości z okazji 100-lecia powrotu Ziemi Rychtalskiej do Polski. Prezydent spotkał się z mieszkańcami a przed lokalnym kościołem w ziemi złożył kapsułę czasu z przesłaniem do pokoleń.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Bardzo dziękuję za zaproszenie. To bardzo szczególna uroczystość w bardzo szczególnym miejscu. Rzeczywiście te sto lat temu ta ziemia, a ściślej mówiąc, ludzie, którzy na tej ziemi mieszkali z dziada pradziada, zmagali się nie tyle o polskość, co zmagali się o Polskę. Chcieli, żeby Polska, której nie było tutaj przez stulecia, a która przetrwała w ich rodzinach, w ich sercach, w której tradycji żyli od pokoleń, wreszcie tutaj wróciła. Znalazła się tutaj, choć nikt nie pamiętał, kiedy tutaj ostatni raz była. Ale oni czuli się Polakami, mieli swoją tradycję polską i uważali tę ziemię za ziemię polską i ziemię, na której mieszkają oni, czyli Polacy - mówił prezydent Andrzej Duda.

Jako dzisiaj głowa państwa polskiego ogromnie dziękuję Państwu za zaproszenie, bo to zaproszenie pokazuje ciągłość. Pokazuje ciągłość polskiego państwa, pokazuje ciągłość urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej, mimo wszystkich zawirowań dziejowych, jakie w międzyczasie wystąpiły. Dziękując jeszcze raz, życzę Drożkom - gminie i powiatowi - i całej naszej Rzeczypospolitej wszelkiego powodzenia w tym zaczynającym się 2020 roku, roku tylu rocznic. Życzę wszelkiego powodzenia, życzę pomyślnego rozwoju, życzę nam wszystkim sukcesu, o którym też i mówiłem w swoim noworocznym orędziu. Żeby ten 2020 rok był dla Rzeczypospolitej, dla nas wszystkich, rokiem sukcesu, rokiem zwycięstwa. Rokiem, na który będziemy mogli patrzeć wstecz, mówiąc: to był dobry rok. Tego wszystkiego naszej Polsce, tego wszystkiego Państwu, Państwa rodzinom, Państwa najbliższym, sobie i naszym rodakom na całym świecie z całego serca życzę. Niech żyje Polska! Cześć i chwała Bohaterom! - dodał.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro