Reklama
Reklama

Rekord za rekordem: wykryto licznik cofnięty o ponad 600 tysięcy kilometrów

fot. Gary Tamin/freeimages.com

Rekord stoi pod znakiem kolejnych rekordów kilometrów "odjętych" na licznikach pojazdów poruszających się po polskich drogach.

Na naszych łamach już kilkukrotnie informowaliśmy o efektach działań policjantów, którzy od 1 stycznia podczas kontroli drogowej sprawdzają również przebieg pojazdu. Jest on porównywany z zapisami w bazie CEPiK, aktualizowanymi przy okazji badania technicznego. Problem pojawia się w momencie gdy najnowsza wartość jest niższa niż ta odnotowana w systemie.

Media donosiły już o skodzie z licznikiem cofniętym o 185 tys. km czy volkswagenie, w którym "zniknęło" ponad 300 tys. km. Z kolei w powiecie gołdapskim odnotowano autobus z licznikiem "skręconym" o pół miliona km.

Palmę pierwszeństwa 13 stycznia przejęła ciężarowa scania, zatrzymana do kontroli w powiecie łowickim. - Wartość stanu licznika nie zgadzała się z wpisem, który widniał w zaświadczeniu o badaniu technicznym pojazdu o ponad 600 tysięcy kilometrów. W związku z tym policjanci zabezpieczyli pojazd. Śledczy obecnie wyjaśniają jak doszło do takiej rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny - relacjonowali tamtejsi policjanci.

Z tego typu czyn grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami w Wielkopolsce
25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro