Reklama
Reklama

Poznańscy policjanci dostali terenowe samochody

fot. Policja

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu od razu zostali przeszkoleni i poznali możliwości wykorzystywania nowych samochodów w trudnym terenie.

Dla funkcjonariuszy nowy sprzęt to istotne wsparcie techniczne w codziennej służbie. Jedno z aut to ISUZU D-MAX z przyczepą i łodzią motorową. Samochód ma silnik o pojemności 1.9 i mocy 163 KM z automatyczną skrzynią biegów. Zestaw ten został zakupiony za pieniądze przekazane przez Urząd Miasta Poznania oraz z budżetu Policji - informuje Dominika Pupkowska-Bral z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Drugim nowym samochodem poznańskich wodniaków jest Toyota Land Cruiser również z automatyczną skrzynią biegów, silnikiem o pojemności 2.8 i mocy 177 KM. Zakup ten został w całości sfinansowany z Programu Modernizacji Policji - dodaje.

Dla policjantów z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu zorganizowano też szkolenie z użytkowania pojazdów terenowych. Instruktorzy przekazali mundurowym najważniejsze informacje oraz praktyczne wskazówki dotyczące możliwości wykorzystywania nowych samochodów w trudnym terenie oraz obsługi wyciągarki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami w Wielkopolsce
25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro