Reklama

Kolejny przypadek ptasiej grypy w Wielkopolsce

Zdjęcie ilustracyjne | fot. By Noodle snacks - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5014480

To już drugi przypadek ptasiej grypy potwierdzony w Wielkopolsce.

Ptasia grypa najpierw pojawiła się w powiecie ostrowskim, a w poniedziałek potwierdzono jej obecność również w powiecie kolskim. W miejscowości Zelesie (gm. Dąbie, pow. kolski) ujawniono zachorowania na grypę ptaków w stadzie gęsi reprodukcyjnych liczącym około 6 tys. szt. Występowanie wirusa H5N8 potwierdził Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach. Powiatowe służby weterynaryjne podjęły działania w celu likwidacji zagrożenia - poinformował Tomasz Stube z biura prasowego WUW.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Wojewoda wielkopolski apeluje o szczególną ostrożność i rygorystyczne przestrzeganie zaleceń inspekcji weterynaryjnej. Apeluję do właścicieli wielkopolskich gospodarstw i ferm o rygorystyczne przestrzeganie zaleceń lekarza weterynarii w zakresie utrzymywania drobiu - mówi wojewoda Łukasz Mikołajczak.

Ptasia grypa nie jest groźna dla ludzi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro