Reklama
Reklama

Wprowadzono opłaty za parking przy szpitalu na Szwajcarskiej: "ceny są horrendalne"

fot. Widz WTK
fot. Widz WTK

Pozostawienie samochodu na parkingu szpitala przy ulicy Szwajcarskiej zaczęło wiązać się z koniecznością uiszczenia opłaty.

- Jestem częstym pacjentem poradni szpitalnych i Oddziału Ratunkowego w Szpitalu przy ul. Szwajcarskiej, w uprzedni weekend ponownie musiałem zgłosić się o pomoc do szpitala. Jakie było moje zaskoczenie, gdy na parkingu przed SOR-em zobaczyłem tablicę z cennikiem parkingu. Bezpłatny do tej pory parking dla Pacjentów zmienia się na horrendalnie drogi płatny parking. Kilkugodzinny pobyt w Poradni lub na SOR może wiązać się z kilkudziesięciozłotowym kosztem dla Pacjenta. To chyba kolejna próba ratowania finansów Szpitala kosztem ludzi chorych. Czy tak ma wyglądać obiecana zmiana na lepsze w Polskim systemie lecznictwa? Kolejnym skandalem jest brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych, którym ustawowo przysługuje bezpłatne miejsce parkingowe - napisał w mailu widz telewizji WTK.

Rzecznik placówki, Stanisław Rusek, potwierdził, że parking wydzierżawiono prywatnej firmie. Godzina postoju kosztuje 5 złotych, a kara za brak opłaty to 95 zł. Dostępne są również abonamenty w cenie 150 zł. Pracownicy szpitala zapłacą 40 zł miesięcznie.

- Decyzja o wydzierżawieniu parkingu to konieczność, wymóg naszych czasów. Nie chodzi pazerność. Nie podjęliśmy tej decyzji dla luksusów szpitala, a po to by dobrze funkcjonował. Nasz obiekt nie jest pierwszym w Poznaniu, który wprowadził takie opłaty. Permanentne niedofinansowanie służby zdrowia sprawia, że szpitale przeżywają trudny okres - tłumaczył Rusek w rozmowie z dziennikarką WTK.

Szpital udostępni ponadto 15 miejsc przeznaczonych dla niepełnosprawnych. Będą one zlokalizowane przed wejściem do placówki.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 13.01.2020 r., godz. 14.54
    Aktualizacja
    poniedziałek, 13.01.2020 r., godz. 14.54
    Okazuje się, że abonamentem w wysokości 40 złotych objęty jest jedynie mniejszy fragment parkingu. Większość chętnych musi zostawić samochód na pozostałej części terenu, co oznacza wydatek rzędu 123 zł miesięcznie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro