Reklama
Reklama

Przebudowa Rynku Łazarskiego ruszy wiosną. Znaleziono wykonawcę

fot. UMP

W poniedziałek podpisano umowę z wykonawcą przebudowy Rynku Łazarskiego.

W ten sposób swój szczęśliwy finał znalazło trzecie rozpisane w tej sprawie postępowanie przetargowe. Wcześniej oczekiwania firm przekraczały zakładany budżet, miasto zdecydowało się więc na zmianę warunków. Żeby ograniczyć koszty zdecydowano się przenieść na czas prac targowisko na parking za szkołą muzyczną i szkołą katolicką przy ul. Głogowskiej. W projekcie wprowadzono również zmiany pozwalające na oszczędności. Ponadto do inwestycji dorzucono 7 milionów złotych.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Sprawdź.
REKLAMA

Ostatecznie wybrano firmę Skanska S.A., a prace mają ruszyć wiosną i potrwają do jesieni 2021 roku. Wartość umowy to 42,2 mln zł.

- Przebudowa Rynku Łazarskiego jest społecznie ważną i długo oczekiwaną inwestycją. Zależy nam, aby miejsce to przez kolejne dziesięciolecia służyło zarówno kupcom i mieszkańcom, jak i turystom, którzy odwiedzają Poznań. Wartością realizowanego projektu jest to, że nie powstawał w zaciszu gabinetów, ale w trakcie licznych konsultacji. W efekcie na Rynku Łazarskim przybędzie zieleni. Pojawią się też dodatkowe rozwiązania techniczne ważne dla kupców oraz innych użytkowników przestrzeni - mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Po przebudowie rynek stanie się przestrzenią wielofunkcyjną, wychodzącą naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców. W miejscu obecnego rynku powstanie nowoczesne zadaszone targowisko na planie koła z dogodnym dojazdem i miejscem dla dostaw. Poprawiona zostanie też jakość infrastruktury technicznej. Powstaną nowe szersze chodniki, a przestrzeń umożliwi organizację wydarzeń plenerowych. Pojawi się także zielony skwer i teren na kawiarniane ogródki, fontanna oraz miejsce zabaw dla dzieci.

Zachowania ma zostać liczba miejsc parkingowych, a teren wokół rynku będzie strefą zamieszkania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas pogorszenie pogody. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem!
11℃
3℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro