Słaba końcówka pozbawiła Biofarm Basket Poznań zwycięstwa

Na tarczy wracają ze Słupska zawodnicy Biofarm Basketu Poznań.

Koszykarze ze Stolicy Wielkopolski dobrze rozpoczęli spotkanie z STK Czarnymi i pierwszą kwartę wygrali różnicą jednego punktu. W drugiej części gry kontynuowali skuteczną grę, dzięki czemu na przerwę poznaniacy schodzili z pięcioma punktami zaliczki.

Trzecia kwart również padła łupem przyjezdnych, a w czwartej długo wydawało się, że to im przypadnie zwycięstwo.

Gospodarze nie tracili jednak nadziei. Na 5 minut i 45 sekund przed końcem spotkania celną "trójką" popisał się Adrian Kordalski. Na tablicy widniał wówczas wynik 55:51 dla Biofarm Basketu. Słupczanie wrzucili jednak najwyższy bieg i chwilę później odrobili straty, a po wyjściu na prowadzenie nie oddali go już do końcowej syreny.

19 punktów zdobytych w 15 spotkaniach daje obecnie poznaniakom 12. miejsce w 14-zespołowej I lidze.

STK Czarni Słupsk - Biofarm Basket Poznań 70:63 (14:15, 11:15, 17:20, 28:13).

Biofarm Basket Poznań: Struski 14, Krajewski 8, Marek 7, Dawid Bręk 6, Mateusz Bręk 6, Wojciech Tomaszewski 6, Flieger 5, Rutkowski 5, Fiszer 3, Wiśniewski 3.

STK Czarni Słupsk: Kordalski 18, Małgorzaciak 18, Pełka 15, Długosz 6, Fraś 6, Jakubiak 5, Dutkiewicz 2, Wyszkowski 0, Janiak 0.