Reklama

Królowej Jadwigi: mężczyzna chodzi między samochodami i żebrze. "Po co są te wszystkie służby?"

fot. Andrzej

Mężczyzna według naszego Czytelnika pojawia się w tym miejscu bardzo często.

Ten człowiek zaczepia ludzi od wielu miesięcy i nic - pisze nasz Czytelnik. Po co są te wszystkie służby?" Tylko do zakładania blokad na kołach? - dodaje.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Sprawę na naszym portalu poruszaliśmy już nie raz. Mężczyzna miał być nie tylko natarczywy. Mieszkańców bulwersowało również to, że załatwia swoje potrzeby fizjologiczne w pobliskich krzakach. Mężczyzna jak już wcześniej informowaliśmy pojawia na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi / Dolna Wilda i przy AWF. Po uzbieraniu pieniędzy wsiada do tramwaju i odjeżdża.

Sytuacja znana jest też służbom, ale jak mówił nam Przemysław Piwecki ze straży miejskiej człowiek ten jest bardzo "sprytny". Jak służby reagują to on sprytnie wybiera inne skrzyżowanie, co pozornie wygląda na ograniczenie procederu - mówił.

Zarówno policjanci, jak i strażnicy miejscy są zgodni i apelują, aby takie problemy nieustannie zgłaszać. Nie trzeba nawet dzwonić wystarczy skorzystać z policyjnej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Apelujemy do wszystkich, by w takich przypadkach absolutnie nie dawać pieniędzy. Taką pomocą niestety często szkodzimy i doprowadzamy do tego, że osoby te dłużej nie mogą wyjść z bezdomności. Pamiętajmy, że są odpowiednie instytucje, do których takie osoby mogą się zwrócić i nigdy nie zostaną pozostawione bez pomocy - tłumaczył Piwecki. Jednak ogólnie skala żebractwa na skrzyżowaniach w Poznaniu uległa ograniczeniu. Ciągła reakcja służb porządkowych powodowała, że ludzie ci przenosili się do innych miast, gdzie mieli zdecydowanie większy spokój. Jednak jak widać, są wyjątki, do których należy właśnie ten mężczyzna - dodał.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro