Reklama
Reklama

Os. Kosmonautów: 9 drzew do wycinki z sąsiedztwa plebanii, bo "stwarzają utrudnienia w komunikacji dla przechodzących ludzi"

fot. Monika / widz WTK
fot. Monika / widz WTK

Chodzi o drzewa rosnące na chodniku w bezpośrednim sąsiedztwie plebanii.

Przed świętami w bloku na osiedlu Kosmonautów pojawił się komunikat administracji osiedla, w którym można przeczytać o planowanej wycince 9 drzew. Administracja informuje mieszkańców, że złoży wniosek do Wydziału Ochrony Środowiska UM o wydanie decyzji usunięcia drzew rosnących przy plebanii, od strony bloku nr 15. - Wymienione drzewa ze względu na znaczne zagęszczenie stwarzają utrudnienia w komunikacji dla przechodzących ludzi, a jedno jest przechylone i stwarza zagrożenie upadkiem - czytamy w komunikacie.

- Drzewa chcą wycinać - nic nadzwyczajnego, prawda? Mimo że te drzewa latem dają super chłód między blokami w ultra gorące dni? Dziwne jest jednak, że powodem do ich wycinki jest to, że niektórym ludziom przeszkadza ich wymijanie na chodniku, niby powodują problemy w przemieszczaniu się... Proszę spojrzeć na zdjęcia - moim zdaniem problemów nie sprawiają. Prędzej gęściej są postawione betonowe słupki niż te drzewa. Przypadkiem zapewne jest też to, że te wszystkie 9 drzew jest do wycięcia wokoło plebanii - pisze widz telewizji WTK.

Skontaktowaliśmy się z kierownikiem osiedla Kosmonautów. - To mieszkańcy wystąpili do nas z prośbą o zajęcie się sprawą tych drzew informując, że stwarzają niebezpieczeństwo i dochodziło przez nie do wypadków - mówi Andrzej Bobak, kierownik os. Kosmonautów. - Umieściliśmy komunikat informując mieszkańców, że mają 30 dni na przedstawienie swoich uwag do tej propozycji. Ogłoszenie wywieszono 19 grudnia, więc wciąż można swoje uwagi zgłaszać w formie pisemnej. Dopiero po upłynięciu tego terminu złożymy wniosek do WOŚ wraz z ewentualnymi uwagami mieszkańców. To miejscy urzędnicy decydują o tym, czy drzewa można wyciąć - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
18.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro