Reklama
Reklama

Na Strzeszynie zaczną powstawać kolejne mieszkania w programie "Najem z dojściem do własności"

fot. PTBS

Inwestycję będzie realizować Agrobex.

Jesienią ubiegłego roku pierwsi mieszkańcy wprowadzili się do nowych bloków Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego na Strzeszynie, w rejonie ulic Żołnierzy Wyklętych i Elżbiety Zawackiej. Był to pierwszy etap budowy osiedla na nawet 1100 mieszkań. Teraz ruszy budowa drugiego etapu. Jak informuje projektinwestor.pl, wykonawcy prac nie udało się wybrać wcześniej, gdyż Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła poprzedni przetarg, w którym wszystkie oferty złożone przez trzy firmy przekraczały założony budżet. Postępowanie powtórzono i zwycięzcą przetargu została firma Agrobex.

W ramach II etapu inwestycji powstanie 180 mieszkań w 3-piętrowych blokach z garażami podziemnymi. Tak jak w przypadku pierwszego etapu, większość mieszkań z drugiego dostępna będzie w programie "Najem z dojściem do własności". - Program opiera się na idei stopniowego wykupu mieszkania. Umożliwia systematyczną spłatę ceny mieszkania w ramach czynszu oraz wykupienie najmowanego lokalu w okresie od 5 do 25 lat od momentu podpisania umowy najmu - wyjaśnia PTBS.

Budowa jest finansowana z kredytu udzielonego przez Europejski Bank Inwestycyjny, pożyczki udzielonej przez Miasto Poznań, środków własnych PTBS, a także z partycypacji wniesionej przez przyszłych najemców. Koszt II etapu to ponad 55 mln złotych. Nabór wniosków do II etapu osiedla zakończono latem 2018 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
7.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro