Reklama

Pobił i okradł 53-latka, a rannego zostawił na nieoświetlonej drodze

fot. policja

Do zdarzenia doszło 4 stycznia wieczorem na drodze pomiędzy Goliną i Siedleminem pod Jarocinem.

53-letni mężczyzna szedł drogą w stronę swojego domu. Tą samą drogą poruszali się kobieta i mężczyzna, których 53-latek nie znał. - W pewnym momencie 27-latek uderzył 53-latka w twarz, a gdy ten upadł, zaczął kopać go po całym ciele - także po głowie - wyjaśniają jarocińscy policjanci.

27-latek zabrał pobitemu mężczyźnie telefon o wartości 700 złotych oraz portfel z pieniędzmi. Wraz z koleżanką pozostawili swoją ofiarę na drodze i wrócili do swojego miejsca zamieszkania.

Leżącego na poboczu pobitego człowieka zauważyła przejeżdżająca drogą kobieta. - Natychmiast zareagowała i wezwała pogotowie. To właśnie pracownicy szpitala powiadomili policję o prawdopodobnym pobiciu ich pacjenta - dodaje.

53-latek opowiedział policjantom co się stało i dokładnie opisał sprawcę pobicia. Funkcjonariusze bez problemu ustalili tożsamość poszukiwanego człowieka, który był im znany ze względu na inne przestępstwo popełnionego przez niego w przeszłości. - Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia rano w miejscu swojego zamieszkania. Funkcjonariusze odnaleźli także porzucone w polu, telefon i portfel. Gotówki jednak już nie było. Sprawca zdążył ją wydać na swoje potrzeby.

27-latkowi postawiono zarzut rozboju i uszkodzenia ciała ofiary. Trafił do aresztu, w którym spędzi 3 miesiące. Grozi mu 12 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro