Reklama
Reklama

Park Kasprowicza: osiedlowi radni nie chcą krytej pływalni na terenie zielonym. Proponują budowę na parkingu

fot. Propozycja Rady os. Św. Łazarz

Nowa kryta pływalnia w parku miałaby powstać w miejscu, w którym planowano kiedyś wybudowanie lodowiska.

To teren w sąsiedztwie pływalni letniej, który dziś jest zadrzewiony. Jak podaje lazarz.pl, w grudniu na zlecenie POSiR-u powstała koncepcja pływalni. Jest bardzo podobna do basenu, który otwarto na osiedlu Piastowskim i do tego, który obecnie powstaje na osiedlu Zwycięstwa. W środku mają się znaleźć dwie niecki basenowe - jedna z przeznaczeniem na basen sportowy z 8 torami i druga - na basen rekreacyjny. Mają się tu również znaleźć sala fitness czy sauny. Sam budynek ma mieć powierzchnię 2500 metrów kwadratowych, a cała inwestycja ma mieć powierzchnię 10 000 m2.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Pomysł wybudowania krytej pływalni w miejscu planowanego kiedyś lodowiska nie spodobał się radnym osiedlowym z Łazarza. Według radnych, budowa basenu to dobry pomysł, ale inwestycja powinna być realizowana nie w samym parku, a przy nim - na parkingu w sąsiedztwie ulicy Reymonta. Teren, który kiedyś miał być przeznaczony pod lodowisko, zdaniem radnych, powinien zostać zaaranżowany i udostępniony mieszkańcom jako nowa część parku.

Radni proponują, by basen postawić na terenie dziś czynnego parkingu na 60 samochodów. W zamian otwarty miałby zostać parking na 100 aut znajdujący się w sąsiedztwie.

POSiR zapowiada, że po otrzymaniu uwag od osiedlowych radnych, będzie je analizować i pracować nad najlepszym rozwiązaniem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro