Reklama
Reklama

Mieszkańcy mają zdecydować o przyszłości transportu w Poznaniu

fot. UMP

W styczniu rozpoczną się konsultacje w sprawie Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej.

Co to takiego? - Będzie to kompleksowy dokument, który powstanie do listopada 2020 roku i obejmie wszystkie zagadnienia dotyczące komunikacji i przemieszczania się w obrębie miasta oraz wskaże dalsze kierunki ich rozwoju - wyjaśniają urzędnicy.

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej ma zastąpić dokumenty obowiązujące dziś w naszym mieście. Między innymi Politykę Transportową Miasta z 1999 roku, Program Rowerowy z 2017 roku, a także Plan Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego obowiązujący do 2025 roku. Zdaniem urzędników, dokumenty te wymagają aktualizacji i przeanalizowania.

W planie mają się znaleźć zagadnienia związane z transportem publicznym, siecią dróg, ścieżek rowerowych czy ciągów pieszych. Znajdziemy w nim również informacje na temat planowania przestrzennego. - W skład grupy konsultacyjnej wejdą zarówno eksperci i przedstawiciele różnych wydziałów urzędu miasta oraz miejskich jednostek organizacyjnych i spółek, jak i reprezentanci różnych instytucji i środowisk, tacy jak radni osiedlowi, społecznicy, mieszkańcy, osoby ze szczególnymi potrzebami czy przedstawiciele mniejszości narodowych.

Każdy mieszkaniec Poznania będzie mógł wziąć udział w konsultacjach. Już 16 stycznia zaplanowano spotkanie z mieszkańcami. Zgłaszać swój udział można było do 2 stycznia. To jednak dopiero pierwsze tego typu wydarzenie - okazji do udziału w konsultacjach będzie więcej. Tymczasem 13 stycznia organizatorzy konsultacji będą pojawiać się w Poznaniu w specjalnym punkcie informacyjnym.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro