Reklama
Reklama

Kolejny dworzec w Wielkopolsce odzyska dawny blask

fot. Bialo-zielony / Wikipedia

Chodzi o dworzec kolejowy w Opalenicy.

Dworzec w Opalenicy wybudowano na przełomie XIX i XX wieku. Znajduje się na liście zabytków, dlatego jego odnowienie musi się odbyć zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. W budynku funkcjonuje poczekalnia z toaletami i kasami. Na pierwszym piętrze mieszkają lokatorzy.

Jak informuje portal transport-publiczny.pl, poznańska firma Demiurg właśnie wykonuje dokumentację projektową dla przebudowy obiektu. Jej koszt prawie 400 tysięcy złotych netto. Po przygotowaniu dokumentacji dworzec przejdzie metamorfozę - zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zyska odświeżoną elewację. Zmieni się też teren przy budynku.

Po przeprowadzeniu inwestycji na parterze wciąż działać będzie poczekalnia z kasami, toaletami, pomieszczenia techniczne i biurowe PKP. Znajdzie się tu również lokal przeznaczony na komercyjny wynajem. Podobnie będzie z lokalami na piętrze. Przy dworcu stanie wiata rowerowa, powstanie parking dla jednośladów i dla samochodów.

Przetarg na roboty budowlane ma zostać ogłoszony w połowie roku. Inwestycja ma potrwać 13 miesięcy i ma się zakończyć maksymalnie pod koniec 2021 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro