Reklama
Reklama

Smochowice: rozpoczyna się przebudowa placu w centrum, utrudnienia

fot. PIM

Metamorfozę przejdzie plac u zbiegu ulic Karlińskiej, Muszkowskiej, Lemierzyckiej i Sułowskiej na Smochowicach.

Wykonawcą inwestycji będzie Plenerbud Grzegorczyk Sp.j., firma wybrana w drodze przetargu. W ramach prac wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, a także przebudowane będą zatoki parkingowe i chodniki. - Na placu pojawi się nowa zieleń, elementy małej architektury oraz oświetlenie - wymieniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Roboty będą prowadzone w dwóch etapach. Najpierw przebudowany zostanie plac. Ta część ma potrwać 3 miesiące. Po zakończeniu pierwszego etapu rozpocznie się przebudowa chodników wokół placu, a także nasadzenia zieleni i montaż małej architektury.

- W środkowej części placu oraz po jego południowej stronie, przy ul. Muszkowskiej, powstaną łącznie 52 miejsca postojowe, zlokalizowane w prostopadłych zatokach. Dwa z nich przeznaczone będą dla osób z niepełnosprawnościami. W centralnej części placu zatoki postojowe rozdzielone zostaną czterometrowym pasem zieleni. Dzięki uporządkowaniu parkowania na placu i w najbliższej okolicy poszerzony zostanie chodnik po jego północnej stronie, wzdłuż ul. Karlińskiej, a jezdnie ulic Muszkowskiej i Karlińskiej będą miały 5 metrów szerokości. Między jezdniami tych ulic zaprojektowano chodnik o szerokości 2,2 m - dodają.

Kierowcy poruszający się w tej okolicy już muszą się liczyć z utrudnieniami. - W związku z planowanym częściowym zamknięciem ul. Karlińskiej, Muszkowskiej, Lemierzyckiej i Sułowskiej przewidziano objazdy przebiegające ul. Leśnowolską, Sianowską, Darłowską oraz Santocką - kończą. Dodatkowo, nie można parkować na terenie przeznaczonym do przebudowy.

Wszystkie prace mają się zakończyć wiosną.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro