Reklama
Reklama

Poseł Sterczewski uzupełnił oświadczenie majątkowe. Podał m.in. ile zarobił pracując w MTP

fot. PAP/Leszek Szymański
fot. PAP/Leszek Szymański

Franciszek Sterczewski uzupełnił swoje oświadczenie majątkowe.

Poseł Koalicji Obywatelskiej od początku swojej politycznej kariery wzbudza zainteresowanie mediów. Zaczęło się od akcji #MakeZbiorKomGreatAgain, a następnie portale rozpisywały się o stanie jego obuwia podczas odbierania zaświadczenia o wyborze do Sejmu.

W grudniu Sterczewski znów stał się bohaterem licznych publikacji. Tym razem zwrócono uwagę na jego oświadczenie majątkowe. 31-latek podał w nim swoje imiona i nazwisko, datę urodzenia oraz stanowisko ("wolny zawód"), natomiast we wszystkich pozostałych rubrykach użył zwrotu "nie dotyczy". W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" poseł tłumaczył, że źle zrozumiał pracowniczkę Kancelarii Sejmu, ponadto w tym momencie rzeczywiście nie był nigdzie zatrudniony, a na koncie miał "minus".

Poseł zapowiadał korektę oświadczenia i wywiązał się z tej obietnicy. Z widniejącego na stronie internetowej Kancelarii Sejmu dokumentu wynika, że w 2018 roku Sterczewski zarobił niespełna 72 tysiące złotych z tytułu umowy o pracę w Międzynarodowych Targach Poznańskich. 9,6 tys. zł wpłynęło na jego konto na podstawie umowy z pracownią architekta Przemysława Borkowicza, 6,8 tys. zł z tytułu działalności wykonywanej osobiście, a nieco ponad 4 tys. zł przyniosły mu prawa autorskie. Parlamentarzysta nie posiada kredytów czy składników majątku o wartości przekraczającej 10 tys. zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro