Reklama
Reklama

Wybuch gazu w bloku. Usłyszeli huk i zobaczyli płonącego mężczyznę

fot. Trzemeszno24.info
fot. Trzemeszno24.info

Do zdarzenia doszło w powiecie gnieźnieńskim.

Strażacy zgłoszenie odebrali około godziny 12:30. Na chwilę obecną mogę jedynie powiedzieć, że interweniujemy w miejscowości Kruchowo w powiecie gnieźnieńskim, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem w jednym z budynków miało dojść do wybuchu gazu. Szczegółów na razie nie znamy - mówi nam oficer dyżurny wojewódzkich strażaków.

 • Aktualizacja
  środa, 1.01.2020 r., godz. 14.00
  Aktualizacja
  środa, 1.01.2020 r., godz. 14.00
  Jak precyzuje oficer dyżurny wojewódzkich strażaków. Jedna osoba poszkodowana w zdarzeniu znajduje się pod opieką zespołu LPR. Cztery kolejne badane są przez zespoły ratownictwa medycznego i na razie nie wiadomo, czy będą wymagały hospitalizacji. Na miejscu cały czas trwa akcja służb. Z budynku łącznie ewakuowano 43 osoby.
 • Aktualizacja
  środa, 1.01.2020 r., godz. 19.21
  Aktualizacja
  środa, 1.01.2020 r., godz. 19.21
  Jak dowiedział portal Trzemeszno24.info najpoważniejsze obrażenia odniósł 77-letni mężczyzna, w którego mieszkaniu doszło do wybuchu. Według relacji jego sąsiadów lokatorzy bloku najpierw usłyszeli ogromny huk a później wołanie sąsiada o pomoc. Gdy wyszli z mieszkań zauważyli mężczyznę, na którym płonęła odzież i natychmiast ruszyli z pomocą. Jeden z sąsiadów wyrzucił z mieszkania 77-latka butlę gazową. Jak informuje lokalny portal nie była ona uszkodzona, więc nie można mówić o jej wybuchu. Istnieje podejrzenie, że doszło do rozszczelnienia instalacji, ulotnienie się znacznej ilości gazu i jego wybuchu. Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane. Ewakuowani mieszkańcy mogli już wrócić do swoich mieszkań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro