Reklama
Reklama

Pokaz fajerwerków na miejskim Sylwestrze potrwa 5 minut. Ile będzie kosztować?

fot. Tomasz Wójcik / archiwum
fot. Tomasz Wójcik / archiwum

O 22.00 na placu Wolności rozpocznie się miejski Sylwester.

Już w poniedziałek opisywaliśmy jak będzie wyglądać miejski Sylwester. O północy czeka nas profesjonalnie przygotowany pokaz pirotechniczny. - Będzie trwać pięć minut. Jego koszt to około 50 tysięcy złotych netto - mówi Anna Rozmianiec z Estrady Poznańskiej. - W ubiegłym roku koszt pokazu był bardzo podobny - dodaje. Koszt brutto pokazu to 61 500 złotych.

W 2016 roku Poznań zdecydował się na rezygnacje z fajerwerków. W zamian odbył się pokaz wizualny, czyli mapping. Cały jego koszt był znacznie wyższy niż pokaz sztucznych ogni i zamknął się w kwocie 96 tysięcy złotych.

Kto wystąpi na miejskim Sylwestrze? O 22.00 zagrają Neevald, Bartes, Matthew Clarck, Kasia Malenda, John James, Banan on Sax. O 23.20 zaplanowano występ pierwszej muzycznej gwiazdy imprezy - Krzysztofa Zalewskiego z gościnnym udziałem Brodki. Występ zakończy się tuż przed wybiciem północy. O północy mieszkańcy usłyszą życzenia od zastępczyni prezydenta Poznania - Katarzyny Kierzek-Koperskiej, a następnie zobaczą pokaz pirotechniczny. Na 30 minut po północy zaplanowano występ Kamila Bednarka. Sylwester zakończy się o 2.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro