Reklama
Reklama

Rok 2020 to zaostrzenie zakazu handlu. Kiedy zrobimy zakupy?

fot. Nelson NY/freeimages.com
fot. Nelson NY/freeimages.com

W 2020 roku czeka nas kolejne zaostrzenie zakazu handlu.

Ustawa została przyjęta w 2017 roku i weszła w życie w roku kolejnym. Handel był wówczas dozwolony w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, a także podczas jednej niedzieli przed Wielkanocą i dwóch poprzedzających Boże Narodzenie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W kończącym się rok handel dozwolony był jedynie w ostatnie niedziele miesiąca, oraz - podobnie jak 12 miesięcy wcześniej - odpowiednio w jedną i dwie poprzedzające Wielkanoc i Boże Narodzenie.

Zgodnie z prawem w 2020 roku czeka nas kolejne ograniczenie. Zakupy zrobimy jedynie w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem i jedną przed Wielkanocą.

Od zakazu handlu przewidziano w sumie kilkadziesiąt wyjątków. Nie obowiązuje on m.in. kwiaciarni, piekarni, stacji paliw czy w sklepach z pamiątkami. Wyłączone są z niego również placówki pocztowe, co skrzętnie wykorzystała jedna z sieci franczyzowych, włączając tego typu usługi do swojej oferty, dzięki czemu jej sklepy otwarte są w każdą niedzielę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
94.96 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro