Reklama
Reklama

Gruzini napadli na sklep z biżuterią w Kępnie. Padły strzały

fot. policja
fot. policja

Do zdarzenia doszło około 4.00 nad ranem w niedzielę.

- Przed godziną 4.00 nad ranem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie, o wybiciu szyby witryny wystawowej w jednym ze sklepów na ulicy Krótkiej w Kępnie - informuje kępińska policja.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce, sprawców już tam nie było. - Dzięki bardzo szybkiej reakcji policjanci zatrzymali jednego ze sprawców, okazał się nim być 30-letni obywatel Gruzji. Dokładne ustalenia naszych funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania kolejnego mężczyzny biorącego udział w tym zdarzeniu, jest to również 30-letni obywatel Gruzji - dodaje.

Z informacji Radia SUD wynika, że policjanci w trakcie pościgu za złodziejami użyli broni. Padły strzały ostrzegawcze. Mężczyźni mieli ukraść zegarki oraz wyroby jubilerskie.

- Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Skradzione mienie zostało odzyskane. Na tą chwilę prowadzone są czynności wyjaśniające pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kępnie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro