Reklama

Sylwester miejski w pigułce: garść przydatnych informacji

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Przeczytaj, jaki jest plan wydarzeń na placu Wolności.

Miejski Sylwester odbędzie się tradycyjnie na placu Wolności. Bramy zostaną otwarte o 20.00. Dostępne będą trzy wejścia - od strony Arkadii, od strony hotelu Rzymskiego oraz od strony ulicy Paderewskiego. Co istotne, na teren imprezy wejść można tylko z opaską, którą będzie można odebrać od 20.00 przed bramami.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Czego nie można wnosić na teren wydarzenia? To m.in. alkohol, środki odurzające, fajerwerki, broń, butelki, puszki, kubki, zwierzęta, gaz w aerozolu, wskaźniki laserowe, wuwuzele, plecaki, walizki, kominiarki, materiały rasistowskie, ostro zakończone parasole. Nad placem Wolności nie będzie wolno latać dronami.

Pierwszy występ na scenie zaplanowano na godzinę 22.00. Wówczas zagrają Neevald, Bartes, Matthew Clarck, Kasia Malenda, John James, Banan on Sax. O 23.20 zaplanowano występ pierwszej muzycznej gwiazdy imprezy - Krzysztofa Zalewskiego z gościnnym udziałem Brodki. Występ zakończy się tuż przed wybiciem północy. O północy mieszkańcy usłyszą życzenia od zastępczyni prezydenta Poznania - Katarzyny Kierzek-Koperskiej, a następnie zobaczą pokaz pirotechniczny. Na 30 minut po północy zaplanowano występ Kamila Bednarka. Sylwester zakończy się o 2.00.

Obecnie na placu Wolności trwa montaż sceny i zaplecza imprezy. Demontaż ma trwać do 2 stycznia, do godziny 15.00. W związku z organizacją wydarzenia trzeba się liczyć ze zmianami w organizacji ruchu w rejonie placu Wolności. - Zmiany będą obowiązywały od 31 grudnia od godz. 8:00 rano do 1 stycznia do godz. 6:00 - informuje Estrada Poznańska, organizator imprezy. - Ponadto, 31 grudnia od godziny 18:00 do 1 stycznia do godziny 3:00 dla ruchu samochodowego zostaną zamknięte następujące ulice: plac Wolności, ul. Nowowiejskiego, ul. Podgórna, ul. Paderewskiego, aleja Marcinkowskiego na wysokości ulicy 23-lutego. Zachowany zostanie jedynie dojazd do parkingu podziemnego pod placem Wolności - dodaje.

Od godziny 17.00 w Sylwestra tramwaje nie będą kursować przez plac Wolności. Pojadą objazdem w kierunku ronda Kaponiera i mostu Teatralnego. - Linie 2, 9 i 13 przez Królowej Jadwigi i Towarową, linie 5 i 16 przez rondo Śródka i plac Wielkopolski - zaznacza Estrada.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro