Reklama
Reklama

Najpopularniejsze imiona 2019 roku w Poznaniu: Stanisław pierwszy raz od lat na podium

fot. miguel ugalde / freeimages.com

Zdaniem Krzysztofa Konarskiego z Urzędu Stanu Cywilnego w Poznaniu, maluchy przychodzące na świat w naszym mieście otrzymują tradycyjne imiona.

Co istotne, dane nie zawierają wszystkich urodzeń z tego roku, bo wiele z nich zostanie zarejestrowanych dopiero w styczniu. - Statystyki pod względem imion nie powinny jednak się już mocno zmienić. W Poznaniu rodzice nadają dzieciom tradycyjne imiona, czołówka od lat wygląda bardzo podobnie lub tak samo - mówi Konarski.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Dane dotyczą dzieci urodzonych w Poznaniu w 2019 roku. Są to dzieci, które przyszły na świat w poznańskich szpitalach, ale nie muszą być zameldowane w naszym mieście.

Jakie imiona nadawano najchętniej w tym roku w Poznaniu? Wśród dziewczynek króluje Zofia. Drugie miejsce zajmuje Julia, a trzecie Zuzanna. To trzeci rok, w którym czołówka się nie zmienia. Następne w kolejności są Hanna oraz Maja. Pierwszą dziesiątkę zamykają Maria, Lena, Antonina, Helena i Oliwia.

Wśród chłopców najpopularniejszy jest Jan. Na drugim miejscu znalazł się Stanisław, a na trzecim Antoni. Pierwszy raz od lat na podium znalazł się Stanisław. Dotychczas pierwsza trójka należała przeważnie do Jana, Antoniego i Jakuba lub Franciszka. Za podium w tym roku uplasowały się imiona Franciszek, Jakub, Aleksander, Wojciech, Leon, Mikołaj i Szymon.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
17℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro