Reklama
Reklama

Ostatnia niedziela handlowa w tym roku. Kiedy kolejna?

fot. Alexas_Fotos / pixabay.com
fot. Alexas_Fotos / pixabay.com

29 grudnia ostatni raz w tym roku możemy zrobić zakupy w niedzielę handlową.

Tylko w grudniu sklepy były otwarte w aż 3 niedziele. W przyszłym roku sytuacja będzie wyglądać zupełnie inaczej. W 2020 roku w życie wejdą przepisy zaostrzające zakaz handlu w niedziele. W tym roku Polacy mogli robić zakupy podczas 15 niedziel handlowych, w przyszłym roku będzie ich zaledwie 7. Choć rząd przyznaje, że rozważa złagodzenie obostrzeń, szczegółów jak dotąd nie podano, a tym samym zmiany zapowiadane od dawna wejdą w życie w styczniu.W które niedziele 2020 roku będziemy mogli zrobić zakupy? Będą to ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także niedziela przed Wielkanocą i dwie niedziele poprzedzające święta Bożego Narodzenia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Oto konkretne daty niedziel handlowych w 2020 roku:

26 stycznia
5 kwietnia
26 kwietnia
28 czerwca
30 sierpnia
13 grudnia
20 grudnia.

Zmniejszenie liczby niedziel handlowych nie jest jednak jedyną zmianą jaka wejdzie w życie od stycznia. Zgodnie z nowymi przepisami od przyszłego roku zakazany będzie handel po godzinie 14.00 w Wigilię, a więc 24 grudnia, a także w Wielką Sobotę, a więc w przyszłym roku 11 kwietnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
50.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro