Reklama

Oświadczenia senatorów: jakie majątki zgromadzili Jadwiga Rotnicka i Marcin Bosacki?

Marcin Bosacki | fot. PAP/Marcin Obara
Marcin Bosacki | fot. PAP/Marcin Obara

Na stronach internetowych Senatu można już znaleźć oświadczenia majątkowe, złożone na początku X kadencji tej izby.

Marcin Bosacki uzyskał mandat w okręgu nr 91, obejmującym miasto Poznań. Były ambasador RP w Kanadzie zadeklarował posiadanie 76 tys. zł w gotówce, a także prawie 70 tys. zł oszczędności emerytalnych, zgromadzonych wspólnie z żoną.

W oświadczeniu senatora znalazł się również dom wyceniony na 1,4 mln zł oraz warte ok. 550 tys. mieszkanie, należące formalnie do firmy zarejestrowanej na małżonkę polityka (Katarzyna Bosacka to znana dziennikarka).

Na majątek reprezentanta KO składają się ponadto działka z domkiem letniskowym (wycenione na 500 tys. zł), warte w sumie ok. 80 tys. zł dwa obrazy i zegarek za ok. 10 tys. zł. Senator Bosacki jeździ leasingowanym BMW X5 z 2017 roku. Nie ma zobowiązań finansowych przekraczających 10 tys. zł.

W okręgu numer 90, obejmującym powiat poznański, mandat zdobyła Jadwiga Rotnicka z KO. Zadeklarowała ona posiadanie prawie 1,5 mln zł w gotówce, akcjach, obligacjach i funduszu inwestycyjnym. Senator wpisała w oświadczenie również ponad 630 tys. zł "zasobów męża" oraz akcje KGHM i PKO BP.

Wspólnie z mężem senator Rotnicka posiada dom wyceniony na ok. 1,2 mln zł i warte ok. 450 tys. zł mieszkanie oraz grunty, których wartość nie przekracza w sumie 200 tys. zł.

W garażu polityk KO stoją fiat croma z 2009 r. i młodsze o 6 lat renault megane. Nie posiada ona zobowiązań finansowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro