Reklama

Grunwaldzka: jest akt oskarżenia w sprawie tragicznego potrącenia małżeństwa na zebrze. Kierowcę "oślepiło słońce"

archiwum | fot. Angelika / WTK
archiwum | fot. Angelika / WTK

Do zdarzenia doszło 3 sierpnia na ulicy Grunwaldzkiej, na przejściu dla pieszych w pobliżu skrzyżowania z ulicą Marszałkowską.

Samochód osobowy potrącił małżeństwo w wieku 70 i 75 lat. Niestety, seniorki nie udało się uratować. Zmarła w szpitalu. Prokuratura Rejonowa z poznańskiego Grunwaldu skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie przeciwko 67-letniemu kierowcy.

- Jan W. został oskarżony o to, że nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, nieumyślnie powodując wypadek drogowy w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki VW Polo, przejechał obok innego pojazdu, który na prawym pasie ruchu zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa pieszym i potrącił przechodzących na oznakowanym przejściu dla pieszych ze strony prawej na lewą Romana K. i Jadwigę K. Pieszy doznał obrażeń ciała w postaci licznych złamań kości, natomiast Jadwiga K. na skutek potrącenia zmarła po przewiezieniu do szpitala, to jest o przestępstwo z art. 177 § 2 kk i art. 177 § 1 kk - wyjaśnia Michał Smętkowski, rzecznik poznańskiej prokuratury.

Kierowca przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że widok pieszych zasłonił mu inny samochód, a także był oślepiony przez słońce. - W toku postępowania zatrzymano oskarżonemu prawo jazdy i zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - dodaje.

Mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro