Reklama
Reklama

Dzieci urodzone w Poznaniu mogą liczyć na "klunkry dla Gzubka"

fot. UMP
fot. UMP

Miasto przypomina, że maluchy urodzone po 1 września 2019 roku w Poznaniu, mogą otrzymać od miasta symboliczną wyprawkę.

Warunkiem otrzymania "pierwszych klunkrów dla Gzubka" jest to, że dziecko rodzi się w Poznaniu, a jego rodzice mieszkają i płacą w Poznaniu podatki. - W ekologicznym, kartonowym pudełku mieści się podstawowa wyprawka, jakiej mogą potrzebować młodzi poznaniacy i poznanianki. Miasto zamówiło ją w dwóch wersjach kolorystycznych: beżowej i szarej - informuje miasto.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

W każdym komplecie znajdują się ubranko - pajacyk z napisem "Fifny gzubek", czapka z nadrukiem rogala świętomarcińskiego, para skarpetek z koziołkami, a także kocyk i karty kontrastowe. - W trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców wszystko zrobione jest z certyfikowanego materiału - stuprocentowej bawełny, a zatrzaski ubranka są antyalergiczne i nie zawierają niklu.

Aby otrzymać wyprawkę, konieczne jest wypełnieni wniosku. Można go znaleźć TUTAJ. Wyprawkę można odebrać m.in. w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz Poznańskim Centrum Świadczeń.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
14.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro