Reklama
Reklama

Dzieci urodzone w Poznaniu mogą liczyć na "klunkry dla Gzubka"

fot. UMP
fot. UMP

Miasto przypomina, że maluchy urodzone po 1 września 2019 roku w Poznaniu, mogą otrzymać od miasta symboliczną wyprawkę.

Warunkiem otrzymania "pierwszych klunkrów dla Gzubka" jest to, że dziecko rodzi się w Poznaniu, a jego rodzice mieszkają i płacą w Poznaniu podatki. - W ekologicznym, kartonowym pudełku mieści się podstawowa wyprawka, jakiej mogą potrzebować młodzi poznaniacy i poznanianki. Miasto zamówiło ją w dwóch wersjach kolorystycznych: beżowej i szarej - informuje miasto.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

W każdym komplecie znajdują się ubranko - pajacyk z napisem "Fifny gzubek", czapka z nadrukiem rogala świętomarcińskiego, para skarpetek z koziołkami, a także kocyk i karty kontrastowe. - W trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców wszystko zrobione jest z certyfikowanego materiału - stuprocentowej bawełny, a zatrzaski ubranka są antyalergiczne i nie zawierają niklu.

Aby otrzymać wyprawkę, konieczne jest wypełnieni wniosku. Można go znaleźć TUTAJ. Wyprawkę można odebrać m.in. w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz Poznańskim Centrum Świadczeń.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro