Reklama
Reklama

Wszystkie zamówione Moderusy Gamma trafiły już do Poznania!

archiwum | fot. Modertrans Poznań
archiwum | fot. Modertrans Poznań

Modertrans w środę dostarczył poznańskiemu MPK ostatni dwukierunkowy egzemplarz nowoczesnego tramwaju z puli 50 zamówionych Moderusów Gamma.

- 18 grudnia Modertrans zakończył dostawę wagonów Moderus Gamma z puli zamówienia na 50 szt. tramwajów - napisał do nas czytelnik. Potwierdza to poznańskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. - Rzeczywiście, w środę w zajezdni na Franowie został rozładowany ostatni z zamówionych dwukierunkowych tramwajów Moderus Gamma. Obecnie trwają jego odbiory - wyjaśnia Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka MPK Poznań.

Wiosenne last minute dla twojej skóry! Zabiegi DERMALOGICA oraz peelingi PEEL MISSION w promocyjnej cenie -15%. Rezerwacja Tel. 607 608 867-> online www.wonderland.pl
REKLAMA

Tym samym do Poznania trafiło już 30 pojazdów jednokierunkowych oraz 20 dwukierunkowych. Pierwsze z nich trafiły do naszego miasta rok temu. Koszt nowych pojazdów to prawie 400 milionów złotych. W lipcu zapowiadano, że po zakończeniu dostaw nowoczesnych maszyn, Poznań będzie posiadać w swoim taborze 229 tramwajów, z czego ponad 75% to pojazdy niskopodłogowe. Z tras znikną równocześnie 43 najstarsze tramwaje (co już częściowo nastąpiło przez pożegnanie jednokierunkowych Helmutów).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW! Obowiązuje do środy
10℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro