Reklama
Reklama

Wszystkie zamówione Moderusy Gamma trafiły już do Poznania!

archiwum | fot. Modertrans Poznań
archiwum | fot. Modertrans Poznań

Modertrans w środę dostarczył poznańskiemu MPK ostatni dwukierunkowy egzemplarz nowoczesnego tramwaju z puli 50 zamówionych Moderusów Gamma.

- 18 grudnia Modertrans zakończył dostawę wagonów Moderus Gamma z puli zamówienia na 50 szt. tramwajów - napisał do nas czytelnik. Potwierdza to poznańskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. - Rzeczywiście, w środę w zajezdni na Franowie został rozładowany ostatni z zamówionych dwukierunkowych tramwajów Moderus Gamma. Obecnie trwają jego odbiory - wyjaśnia Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka MPK Poznań.

Tym samym do Poznania trafiło już 30 pojazdów jednokierunkowych oraz 20 dwukierunkowych. Pierwsze z nich trafiły do naszego miasta rok temu. Koszt nowych pojazdów to prawie 400 milionów złotych. W lipcu zapowiadano, że po zakończeniu dostaw nowoczesnych maszyn, Poznań będzie posiadać w swoim taborze 229 tramwajów, z czego ponad 75% to pojazdy niskopodłogowe. Z tras znikną równocześnie 43 najstarsze tramwaje (co już częściowo nastąpiło przez pożegnanie jednokierunkowych Helmutów).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro