Reklama
Reklama

Koniec polowań w Poznaniu i okolicach? Tego chce partia Zieloni

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jonathan Kendrick | fot. freeimages.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jonathan Kendrick | fot. freeimages.com

Poznańskie koło partii Zieloni wystąpiło z petycją do prezydenta Poznania.

Zdaniem Zielonych Jacek Jaśkowiak powinien wystąpić do marszałka Marka Woźniaka o wyłączenie obszaru miasta Poznania z terenu planowanych nowych obwodów łowieckich. - Wyłączenia te oznaczają, że myśliwi nie będą mogli tam polować ani wykonywać żadnych innych czynności tzw. gospodarki łowieckiej - przyznają Zieloni.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Jako przykład partia podaje Sopot, w którym prezydent nie pozwala na polowania. Zieloni zaznaczają, że występują w imieniu mieszkańców naszego miasta. - Chcemy zwrócić Pana uwagę na wzrost świadomości ekologicznej mieszkanek i mieszkańców Poznania i okolic oraz na rosnącą wrażliwość mieszkanek i mieszkańców gminy, którzy chcą mieć realny wpływ na to co się dzieje w lasach i łąkach wokół nich. Lasy są naszym wspólnym dobrem, miejscem rekreacji i wycieczek rowerowych i należy o nie szczególnie dbać i chronić. Zwierzęta nie stanowią zagrożenia dla ludzi, w przeciwieństwie do myśliwych, którzy w sposób bezpośredni zagrażają życiu i zdrowiu naszemu oraz naszych zwierząt - dodają.

Petycja trafiła do urzędu 11 grudnia. Prezydent nie wystosował jeszcze odpowiedzi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro