Reklama
Reklama

Ruszyły zapisy na 21. PKO Poznań Maraton. Kiedy biegacze opanują miasto?

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Można już zapisywać się na 21. PKO Poznań Maraton.

Choć impreza odbędzie się dopiero za 10 miesięcy - 18 października 2020 roku - to organizatorzy umożliwili zakup pakietów startowych już teraz. Czas jest o tyle istotny, że tradycyjnie co kilka miesięcy koszt wzięcia udziału w poznańskim maratonie będzie ulegać zwiększeniu.

Do 30 kwietnia opłata startowa wynosi 125 złotych. W maju i czerwcu trzeba będzie zapłacić 145 zł, a od 1 lipca do 10 września 165 zł.

Jeśli ktoś zdecyduje się na start pomiędzy 11 września a 15 października, wówczas będzie musiał wydać 205 zł. Zapisy, oczywiście o ile wcześniej nie zostanie osiągnięty limit 6000 uczestników, będą możliwe również 16 i 17 października, ale cena pakietu wyniesie wówczas już 225 zł.

- Nie wszyscy jednak za start zapłacą. Na zwolnienie z opłaty mogą liczyć osoby, które przebiegły wszystkie dotychczasowe edycje poznańskiego maratonu oraz zawodnicy plasujący się na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych ostatniej edycji biegu. Wspólnie z biegaczami dystans Maratonu pokonywać będą zawodnicy na wózkach, którzy również mają prawo bezpłatnego startu. Na 50% zniżki od ww. opłat mogą liczyć zawodnicy, którzy ukończyli 60 lat, a na 25% - posiadacze Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny z kodem terytorialnym miasta Poznania - przypominają organizatorzy.

Zapisywać można się na stronie www.marathon.poznan.pl oraz od poniedziałku do piątku w siedzibie POSiR przy ul. Spychalskiego 34.

Wiadomo, że centrum imprezy zlokalizowane będzie na MTP, start na ul. Grunwaldzkiej, a meta na Placu Marka. Na szczegóły dotyczące przebiegu trasy musimy jednak jeszcze poczekać. Poznamy je najpóźniej do końca maja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro