Reklama
Reklama

Nowe Moderusy Gamma z zaparowanymi szybami

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Już w listopadzie kwestią zaparowanych szyb w najnowszych poznańskich tramwajach zainteresował się nasz czytelnik.

- Od jakiegoś czasu MPK wycofuje stare bimby na rzecz nowych. Super, tylko dlaczego w tych nowych są zaryglowane okna, motorniczy nie włączają klimy i nawiewu? Nagminnie bimby jeżdżą zaparowane - rano, popołudniu, wieczorem. Pisałem do MPK i zero odzewu. Tramwaje za duże pieniądze, a gorzej niż w Helmutach - napisał do nas czytelnik.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Jak potwierdziła telewizja WTK, w tramwajach występuje nie tylko problem zaparowanych szyb, ale też po prostu jest w nich bardzo duszno. MPK o sprawie wie i już z problemem "walczy". Okazało się, że wszystkiemu winna jest niewystarczająca wentylacja wnętrza pojazdu. W części tramwajów już wprowadzono zmiany w oprogramowaniu, które wyeliminowały problem. Pracownicy MPK obserwują sytuację i w przypadku ponownego wystąpienia problemu, podejmowane mają być kolejne działania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro