Reklama
Reklama

W niedzielę przywitamy zimę. Śniegu nie będzie. Zobacz zdjęcia sprzed lat!

1973 rok | fot. Stanisław Wiktor / CYRYL

22 grudnia rozpocznie się kalendarzowa i astronomiczna zima.

W tym roku początek "dwóch" zim przypada tego samego dnia, właśnie w najbliższą niedzielę. To najkrótszy dzień w roku - słońce wzejdzie o 7.43, a zajdzie już o 15.23. Od poniedziałku dzień będzie się wydłużać aż do czerwca, gdy będziemy świętować najdłuższy dzień w roku.

Jak wyglądają prognozy na pierwszy dzień zimy? Dla miłośników śniegu nie mamy dobrych informacji. Termometry będą pokazywać dodatnie wartości, także w nocy. Ma być maksymalnie 5 stopni Celsjusza. Jeszcze cieplej będzie w poniedziałek, 6 stopni. Z najnowszych prognoz wynika, że w Poznaniu całe święta będą "na plusie". Mogą zdarzyć się przelotne opady deszczu.

Z pewnością nie czeka nas rekordowa zima, podobna do tej z przełomu 1978 i 1979 roku. Wówczas stosunkowo dobra pogoda z temperaturami rzędu +10 stopni Celsjusza nagle zmieniła się diametralnie. Termometry zaczęły pokazywać -20 stopni, a jakby tego było mało, mrozom towarzyszyły bardzo intensywne opady śniegu. Ostatniego dnia roku wojewoda ogłosił stan klęski żywiołowej. Tylko w jedną noc, sylwestrową, w Poznaniu spadło ponad 0,5 metra śniegu. Doszło do absolutnego paraliżu komunikacyjnego miasta. O pomoc w odśnieżaniu poproszono wojsko.

Zobacz jak wyglądał m.in. Poznań podczas "prawdziwych" zim.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
7.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro