Reklama
Reklama

Wmurowano kamień węgielny pod budowę basenu na os. Zwycięstwa

fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miasta

Prace rozpoczęły się kilka tygodni temu i mają potrwać do wiosny 2021 roku.

W środę odbyło się symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy basen na osiedlu Zwycięstwa. Mieszkańcy czekają na inwestycję od lat. Wykonawcą pływalni jest
konsorcjum firm z PTB Nickel na czele. To właśnie Nickel wybudował otwartą we wrześniu pływalnię na osiedlu Piastowskim.

Nowoczesna pływalnia stanie w pobliżu kościoła i bloku nr 9, a także szkoły i przedszkola. Będzie podobna do tej z poznańskich Rataj. Inwestycja będzie kosztować prawie 24 mln złotych. Całość finansuje miasto. Obiekt ma być oddany do użytku wiosną 2021 roku, choć miasto w październiku zapowiadało, że będzie robić wszystko, by mieszkańcy mogli zacząć korzystać z basenu już na początku 2021 roku. Wykonawca "marzy" natomiast, by pływalnię ukończyć już w przyszłym roku.

Podobnie jak w przypadku basenu na osiedlu Piastowskim, pływalnia na Winogradach będzie mieć dwie niecki basenowe. Większą o wymiarach 25 na 12,5 m i głębokości od 1,2 do 1,8 m. Znajdzie się tu 6 torów. Mniejsza niecka, basen rekreacyjny, będzie mieć 5 na 9 m szerokości i głębokość 0,9 - 1,1 m. Zamontowane tu zostaną m.in. urządzenia do hydromasażu. Nie zabraknie też saun i sali fitness oraz całej infrastruktury niezbędnej użytkownikom basenu - szatni, natrysków czy toalet. Zaplanowano też parking na 50 samochodów i 10 rowerów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro