Reklama
Reklama

Główna: "jeszcze słychać fanfary po uroczystym otwarciu inteligentnej zebry, a w lampach już zabrakło światła"

fot. Artur

W piątek Zarząd Dróg Miejskich chwalił się z uruchomienia bezpiecznego przejścia dla pieszych na ulicy Głównej.

Inteligentna zebra wyposażona jest w detektor pieszego i oświetlenie, które aktywuje się w momencie zbliżenia się pieszego do krawędzi jezdni. - Poprawa widoczności, a co za tym idzie bezpieczeństwa osób przekraczających jezdnię, to najważniejsze zadanie aktywnych przejść dla pieszych - wyjaśniał w piątek ZDM.

Inteligentna zebra na ulicy Głównej długo jednak nie podziałała. - Jeszcze słychać fanfary po zeszłotygodniowym, uroczystym otwarciu nowego (inteligentnego) przejścia dla pieszych na ulicy Głównej, a w nowych lampach zabrakło już światła. Spore zastrzeżenia budzi też wadliwe ustawienie kamer, włączających sygnalizację. Szkoda, bo instalacja systemu, który w mojej ocenie znacznie poprawia tu bezpieczeństwo, kosztowała niemałe pieniądze - pisze nasz czytelnik, Artur.

Inwestycja kosztowała 61 tysięcy złotych. O problemie poinformowaliśmy Zarząd Dróg Miejskich. - Dziękujemy za sygnał. Zgłoszenie zostało przekazane do wykonawcy celem przeprowadzenia gwarancyjnej naprawy - mówi Marcin Idczak z ZDM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
2.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro