Reklama
Reklama

Wyższy wyrok w sprawie Alberta. Najpierw został pobity, później przejechał po nim samochód

fot. Renata Winczewska / archiwum

Sąd właśnie zmienił wyrok w sprawie Alberta.

Na poniedziałkowej rozprawie sąd ogłosił, że Krzysztof M., który pobił Alberta, spędzi w więzieniu 6 lat. Ma też zapłacić 80 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Odpowiadał nie za usiłowanie zabójstwa, a za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Marta S., która przejechała samochodem po leżącym na ulicy Albercie, usłyszała wyrok roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Ma zapłacić 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Wyrok jest prawomocny.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

W marcu sąd ogłosił poprzedni wyrok w sprawie. Wówczas zarówno Krzysztof M., jak i Marta S. zostali skazani na 3 lata bezwzględnego więzienia i zadośćuczynienie finansowe. Odwołali się od niego obrońcy oraz pełnomocnik rodziny, a także prokurator.

Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło 28 października 2017 roku na ulicy Krysiewicza w centrum Poznania. Alberta pobito, po czym przewrócił się na jezdnię. Po chwili ulicą przejeżdżał samochód - przejechał po Albercie. Życie młodego mężczyzny udało się uratować, ale jest w stanie wegetatywnym. Nieustannie jest poddawany rehabilitacji. Zajmują się nim bliscy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro