Reklama
Reklama

Mieszkańcy Antoninka mają park za ponad 2 mln złotych!

fot. ZZM

Rewitalizacja parku przy ulicy Browarnej dobiega końca.

Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, park przy ulicy Browarnej, w pobliżu skrzyżowaniu z ulicami Światopełka i Leszka, powstał w latach 60. ubiegłego roku. Okazja była "wyjątkowa" - dwudziestolecie PRL. Niestety w kolejnych latach teren zielony podupadł, nie było tu żadnej infrastruktury, a mieszkańcy zaczęli zapominać o tym, że kiedykolwiek mieli w pobliżu prawdziwy park.

Sytuacja zmieniła się w 2015 roku. Wówczas pieczę nad parkiem przejął Zarząd Zieleni Miejskiej. Do prac przystąpiono w 2016 roku. - Najpierw zlecono dokumentację budowlano-wykonawczą, która uwzględniła pomysły i postulaty mieszkańców, i która uzgodniona została przez Radę Osiedla Antoninek - Zieliniec - Kobylepole. W 2017 roku porządkowano teren i formowano drzewostan oraz rozpoczęto prace budowlane przy układzie komunikacyjnym, które kontynuowane były w roku następnym wraz z budową oświetlenia parkowego, montażem ławek i koszy na śmieci - wyjaśnia ZZM.

W tym roku na terenie parku powstały plac zabaw, siłownia zewnętrzna, ustawiono tu ławki piknikowe, stoły, a także posadzono mnóstwo roślin: 3800 krzewów róż, ponad 1300 krzewów ozdobnych, 370 roślin okrywowych, 27 drzew i założono prawie 2 hektary trawników.

Cały teren parku ma ponad 2 hektary, a inwestycje kosztowały 2,1 mln złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro