Reklama

Przedświąteczne "porządki" strażników miejskich: mandaty m.in. za brudzenie jezdni

Starołęcka przed przycięciem zieleni | fot. SM
Starołęcka przed przycięciem zieleni | fot. SM

Strażnicy miejscy w ramach swoich obowiązków interweniują m.in. w przypadku zaniedbań porządkowych.

Tylko w listopadzie strażnicy odnotowali prawie 840 interwencji związanych z ochroną środowiska. Część z nich udało się załatwić dopiero w grudniu. To między innymi kwestia brudnej jezdni ulicy Polanka w związku z prowadzoną w pobliżu budową. - Pojazdy ciężarowe, wyjeżdżając z budowy, roznosiły błoto przyklejone do opon. Takie zanieczyszczenie jezdni, zwłaszcza w trakcie deszczu, może spowodować zagrożenie w ruchu drogowym. Strażnik podczas interwencji zauważył kolejne zaniedbanie ze strony kierownika budowy - brak zabezpieczenia wykopów. Od tej pory jezdnia jest sprzątana, wykop zabezpieczony, a przypominać o obowiązkach podczas prac ziemnych będą wystawione mandaty - zaznaczają strażnicy.

Kolejna interwencja dotyczyła roślinności "zabierającej" pieszym spory fragment chodnika przy ulicy Starołęckiej. - Pozornie drobna sprawa, ale dla pieszych i rowerzystów takie zwężenie drogi może powodować utrudnienia. Interweniował strażnik osiedlowy. To kolejne miejsce przy ul. Starołęckiej wskazane przez mieszkańców za pośrednictwem aplikacji: porządek.poznan.pl - dodają.

Strażnicy pojawiali się także przy ulicy Folwarcznej, gdzie nakazano uprzątnięcie odpadów zgromadzonych w trakcie remontu budynku, a także przy ulicy Drzymały, gdzie bezdomni nagromadzili sporo śmieci. W tym przypadku porządkowanie odbyło się na zlecenie zarządcy terenu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro