Reklama

Harcerze przekazali poznaniakom Betlejemskie Światło Pokoju (zdjęcia)

fot. Przemysław Łukaszyk

Każdy chętny, kto pojawił się po południu na Starym Rynku mógł zabrać światełko do domu.

Betlejemskie Światło Pokoju pochodzące z Groty Narodzenia Jezusa już po raz kolejny dotarło do wielkopolskich harcerzy. Płomyk został zapalony w Betlejem i podawany jest z kraju do kraju. Polscy harcerze tradycyjnie odebraki światło od skautów słowackich.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Światło, które daje moc...". Inspiracją do jego stworzenia były słowa św. Jana Pawła II, które skierował do Polaków podczas swojej pielgrzymki w 1979 roku. To Światło dodaje nam moc i odwagę, aby odkryć na nowo i wykorzystywać prawidłowo 100-letnią ideę skautingu. Dzięki harcerskiej służbie, która jest tak bardzo istotna, uczymy się kochać naszą Ojczyznę, Boga i drugiego człowieka - informuje podharcmistrzyni Marianna Kłos z Komendy Chorągwi Wielkopolskiej.

W niedzielę tradycyjnie każdy chętny, kto około godziny 17 pojawił się na Starym Rynku w mógł zabrać światełko do domu. Podczas tego wydarzenia Światło rozpocznie swoją drogę po Wielkopolsce, gdzie harcerze będą przekazywać je sobie z rąk do rąk, nie zapominając przy tym o mieszkańcach swoich miejscowości, dzięki czemu będzie mogło ono zapłonąć na stołach wigilijnych w wielu domach - kończy podharcmistrzyni Marianna Kłos.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro