Reklama
Reklama

Łańcuch światła rozbłysł na pl. Adama Mickiewicza

fot. Przemysław Łukaszyk

Demonstracja rozpoczęła się o godzinie 16:00.

Dziś na placu Adama Mickiewicza zorganizowany zostanie kolejny łańcuch światła w obronie niezależności sądów. W czwartek wieczorem 12 grudnia 2019 posłowie klubu PiS zgłosili projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, Sądzie Najwyższym i innych ustaw. Dziękujemy posłom Prawa i Sprawiedliwości, że pokazują na przykładach, jak działa aparatura władzy partyjnej - informują organizatorzy akcji.

Powiecie, że sprawa dotyczy wyłącznie sędziów. Nie, ich zawód nie ma znaczenia ważne, że są obywatelami naszego kraju. Dziś przyjdą po nich, jutro znajdziecie się w sądzie, w którym nikt nie słucha Waszego głosu, dowody nie mają wartości, a liczy się tylko to, że władza uznała Was za nieodpowiednich. Chcemy powiedzieć, że porządek prawny ma dotyczyć naszych praw bez względu na wyznanie, poglądy, orientację, pochodzenie i kasę - dodają.

Chcemy Polski, urzeczywistniającej zasady sprawiedliwości społecznej - zapisane w Konstytucji RP. Chcemy Polski, w której sędziowie tak jak wszyscy pracownicy, nie muszą obawiać się o życie i zdrowie swoje i swoich rodzin, nie muszą patrzeć z niepewnością w przyszłość. Protestujemy, bo chcemy żeby politycy nareszcie zobaczyli nas - Polki i Polaków. Różnimy się wiekiem, poglądami politycznymi i tym czy lepszy jest sernik z rodzynkami, czy bez. Jesteśmy tu razem. A sędziowie w Poznaniu i całym kraju niech zobaczą, że nie odpuścimy i przejdziemy przez to wszystko z nimi! - kończą.

Demonstracja w Poznaniu rozpoczęłą się o godzinie 16:00 na placu Adama Mickiewicza. Organizatorzy zapewniają, że akcja ma charakter obywatelski, dlatego wszelkie emblematy partyjne nie są mile widziane. Apelują za to, by zabrać ze sobą latarki i wszelkie lampy, by móc wyrazić nimi "swój jasny przekaz".

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wzrost ciśnienia. Możemy czuć się fatalnie!
4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
13.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro