Reklama
Reklama

Na ulicy Głównej powstała "aktywna" zebra. Piesi mają być bezpieczniejsi

fot. ZDM

To trzecie rozwiązanie tego typu w tym rejonie.

Przy przejściu dla pieszych na ulicy Głównej zamontowano system wykrywania pieszych i doświetlenia przejścia. - Poprawa widoczności, a co za tym idzie bezpieczeństwa osób przekraczających jezdnię, to najważniejsze zadanie aktywnych przejść dla pieszych. Ich podstawowe elementy to detektor pieszego oraz oświetlenie, aktywowane w momencie zbliżenia się do krawędzi jezdni - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Koszt inwestycji to 61 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z funduszy Rady Osiedla Główna. Jak to działa? - W momencie pojawienia się pieszego lampy zainstalowane nad przejściem zwiększają natężenie światła. Równocześnie uruchamiane zostają pulsary zamontowane na znakach D-6 przejście dla pieszych, które błyskają pomarańczowym światłem. Poprawia to widoczność pieszego na pasach i ostrzega kierowców o konieczności zachowania szczególnej ostrożności - dodaje.

"Aktywne" zebry znajdują się tutaj w trzech miejscach na ulicy Głównej: pomiędzy Wiejską i Krańcową, przy skrzyżowaniu z Blacharską i przy skrzyżowaniu z Nadolnik.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
9℃
Poziom opadów:
6.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
2.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro